Strona Główna Luty 26 2024 21:13:35
Nawigacja
Strona Główna
O nas
Nasz Patron
Nasze Przedszkole
Nasi Przyjaciele i Sponsorzy
Galeria Foto
Pliki do pobrania
RODO
Polityka cookies
Polityka prywatności
Kontakt
Biuletyn Informacji Publicznej
BIPCo musisz wiedzieć o koronawirusie?


Objawy


Informacja


Wytyczne przeciwpandemiczne GIS


Jubileusz Przedszkola
Jubileusz Przedszkola"Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary”
30 listopada w Przedszkolu u Czerwonego Kapturka zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło przekłuwania serduszek z imionami, losowania swoich przyszłych zawodów, a także ustawiania butów, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce.
Galeria Zdjęć
Dzień Pluszowego Misia
Miękki, puchaty, z klapniętym uszkiem czy wielkimi oczkami. 25 listopada przypada przesympatyczne święto - Światowy Dzień Pluszowego Misia. Trudno zaprzeczyć, że pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, jedyna przytulanka na otarcie łez i ukochana "podusia" do snu. O tym święcie, nie zapomniały także przedszkolaki z Czerwonego Kapturka. W każdej grupie było mnóstwo atrakcji. Dzień upłynął na wspólnej zabawie. Było super!
Galeria Zdjęć
Leśne Jagódki
Dawno o zuchach nie pisaliśmy, ale to nie znaczy, że zaspaliśmy. Wcale nie! Jesteśmy i spotykamy się raz w tygodniu. Na zbiórkach uczymy się pląsów, piosenek i równie dobrze się bawimy.
Galeria Zdjęć
Ptasia stołówka
Trudno wyobrazić sobie świat bez ptaków. To one urzekają nas swym śpiewem. Wielkimi krokami zbliża się Zima to trudny czas dla ptaków, ale z naszą pomocą przetrwają ją na pewno łatwiej. O skrzydlatych przyjaciołach pamiętają nasze przedszkolaki i dbają o to, aby ich skrzydlaci przyjaciele nie byli głodni. Dzieci z grupy 4 latków wykonały smakowite zawieszki, które umieściły na drzewach w ogrodzie przedszkolnym. Dokarmiając ptaki, przedszkolaki uczą się, pobudzają swoje zainteresowania i uwrażliwiają na przyrodę, a także zyskują poczucie, że robią coś dobrego. Podczas dokarmiania ptaków dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności, obowiązkowości oraz wrażliwości na losy zwierząt.
Galeria Zdjęć
"Szkoła Do Hymnu 2020"
Kolejny raz przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji MEN " Szkoła do hymnu". 10 listopada punktualnie o godzinie 11.11 dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych uroczyście odśpiewały cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego". W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii wspólne odśpiewanie odbyło się oddzielnie w każdej grupie.
Galeria Zdjęć
Wyróżnienie dla Adama
Jesień to wyjątkowo piękna pora roku. Jesienne kolory dają nieograniczone możliwości naszej wyobraźni. Przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastycznym " Barwy Jesieni" organizowanym przez CKiSZ w Sierpcu. Gratulacje dla Adasia M. z grupy 6 latkòw, który otrzymał wyróżnienie.
Galeria Zdjęć
Pasowanie na przedszkolaka
Dzień 5 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci z grupy najmłodszej. Tego dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość-PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Uroczystość rozpoczęła się od powitania pani dyrektor i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której trzylatki zaprezentowały swoje umiejętności, dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki oraz układy taneczne. Po części artystycznej, dzieci złożyły uroczyste ślubowanie. Następnie dokonało się pasowanie każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz medal z symbolem przedszkolaka. Uroczystość w całości została nagrana i udostępniona rodzicom do obejrzenia na profilu grupy. Dzięki nagraniu rodzice mieli okazję poznania nabytych przez dwa miesiące umiejętności dziecka.
Galeria Zdjęć
Robimy smaczny i zdrowy sok
Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych wychowanków nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie. Dzieci z grupy 6 latków doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Dzieci przyniosły do przedszkola marchewki i jabłka. Z myślą o witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok jabłkowo- marchewkowy. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku - sokowirówką , jego działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Następnie dzieci kolejno podchodziły i samodzielnie wyciskały sok z jabłek i marchwi. Po skończonej pracy dzieci delektowały się jego smakiem. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez dodatku cukru i bez konserwantów.
Galeria Zdjęć
Pieczemy ciasto
Jak się okazało pieczenie ciasta to nie taka trudna sprawa, szczególnie, gdy do pomocy jest tylu małych i zdolnych rąk. Według przepisu wspólnie z dziećmi z grupy 5 -latków przygotowaliśmy składniki na jabłecznik. Kiedy wszystko było gotowe włożyliśmy ciasto do nagrzanego piekarnika. Odbyła się wspólna degustacja, ciasto z jabłkami smakowało wyśmienicie.
Galeria Zdjęć
"Szkoła Pamięta"- ogólnopolska akcja MEN
W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej ,,Szkoła Pamięta” nasze Przedszkole włączyło się w zorganizowanie działań upamiętniających ważne rocznice oraz wydarzenia. W dniu 30 października w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych dzieci z grupy 6- latkòw zrobiły pracę plastyczną " Pamiętam-zapalam znicz"
Galeria Zdjęć
Owocowe jeże
W ramach podsumowania tematu kompleksowego "Jesień daje nam owoce" 6- latki przygotowały "owocowe jeże". Przedszkolaki przed przystąpieniem do pracy umyły ręce oraz owoce i z dużym zaangażowaniem zabrały się do wykonania kolorowych jeżyków, które później zabrały do domu.
Galeria Zdjęć
Strona 5 z 82 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Miejskie Przedszkole Nr 4 w Sierpcu © 2007-2017 wszystkie prawa zastrzeżone