Strona Główna Luty 26 2024 21:12:44
Nawigacja
Strona Główna
O nas
Nasz Patron
Nasze Przedszkole
Nasi Przyjaciele i Sponsorzy
Galeria Foto
Pliki do pobrania
RODO
Polityka cookies
Polityka prywatności
Kontakt
Biuletyn Informacji Publicznej
BIPCo musisz wiedzieć o koronawirusie?


Objawy


Informacja


Wytyczne przeciwpandemiczne GIS


Jubileusz Przedszkola
Jubileusz PrzedszkolaNasz Patron
Inicjatorką wyboru patrona przedszkola, była pani dyrektor Marzanna Kupniewska. To ona wysunęła pomysł, aby patronem została bliska dzieciom postać z bajki - Czerwony Kapturek.
Przygody tej małej bohaterki opisywane były przez wielu autorów i znane wielu pokoleniom. Wszystkie bajki i baśnie o Czerwonym Kapturku, zawsze bogato ilustrowane, pobudzają wyobraĽnię dzieci. Ta mała dziewczynka z gorącym sercem, jest otwarta na krzywdę innych. Młody czytelnik - przedszkolak - może identyfikować się z jej postacią. Uczy się od niej szacunku wobec dorosłych i dokonywania właściwych wyborów, co jest niezwykle ważne w życiu każdego człowieka. Czerwony Kapturek i jego niezwykłe przygody pozwalają bliżej przyjrzeć się światu przedszkolaka, zrozumieć go i dostrzec, że rzeczy, które często nam dorosłym wydają się błahostką, dla dziecka są ważne, trudne, urastają do rangi problemów. W świecie bajkowym istnieje wyraĽny podział na dobro i zło, szlachetność i niegodziwość, piękno i brzydotę. Ten świat jest bliski dzieciom. Baśnie, bajki, bajeczki, są narzędziem służącym nadrzędnemu celowi jakim jest edukacja. Pomagają bowiem w wprowadzaniu różnych treści wśród dziecięcego śmiechu i zabawy, a przy tym odgrywają istotną rolę w kreowaniu osobowości przedszkolaka. Kontakt z książką jest doskonałą szkołą uczuć - miłości, odpowiedzialności, troski, które stają się warunkiem póĽniejszego prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie.
Dlatego powinnością dorosłych jest rozbudzanie w dzieciach motywacji do sięgania po książkę, gdyż będzie ona wkrótce nieodłącznym towarzyszem w ich dalszym działaniu.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Miejskie Przedszkole Nr 4 w Sierpcu © 2007-2017 wszystkie prawa zastrzeżone