Strona Główna Luty 26 2024 22:02:00
Nawigacja
Strona Główna
O nas
Nasz Patron
Nasze Przedszkole
Nasi Przyjaciele i Sponsorzy
Galeria Foto
Pliki do pobrania
RODO
Polityka cookies
Polityka prywatności
Kontakt
Biuletyn Informacji Publicznej
BIPCo musisz wiedzieć o koronawirusie?


Objawy


Informacja


Wytyczne przeciwpandemiczne GIS


Jubileusz Przedszkola
Jubileusz PrzedszkolaXIX Ogólnopolski Konkurs pt. "Tradycje Wielkanocne"
Praca plastyczna Marcelinki na XIX Ogólnopolski Konkurs pt. "Tradycje Wielkanocne" zakwalifikowała się na wystawę do Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Serdeczne gratulacje!
Galeria Zdjęć
Poznajemy technikę malowania na folii stretch
W czwartkowy poranek dzieci z grupy 4 latków poznały nową technikę- malowanie na folii stretch. Zajęcia plastyczne z wykorzystaniem folii okazały się bardzo ciekawą zabawą manualną, w trakcie której dzieci eksperymentowały z kolorami i wykazały się niezwykłą inwencją twórczą. Taka technika tworzenia najprostszych obrazków , nie sprawiła nikomu najmniejszej trudności. Zabawa ta pozwoliła w pełni rozwinąć potencjał twórczy naszych małych artystów.
Galeria Zdjęć
,,Mleczni bohaterowie - jogurt owocowy"
W grupie 3 latków odbyło się II zajęcie z cyklu Dzieciaki Mleczaki pt. ,,Mleczni bohaterowie - jogurt owocowy". W czasie zajęcia maluszki odkryły ,,Mlecznych bohaterów" ukrytych w mleku i jego przetworach oraz dowiedziały się o ich pozytywnym wpływie na zdrowy i prawidłowy rozwój dzieci. Poznały również inne produkty niezbędne w zbilansowanej diecie każdego malucha. Na zakończenie zajęcia przedszkolaki ochoczo zabrały się do przygotowania zdrowych i smacznych jogurtów o smakach: bananowym i gruszkowym z dodatkiem chrupiącej granoli.
Galeria Zdjęć
"Skąd się bierze mleko?"- zajęcia z cyklu Dzieciaki Mleczaki
Każdego roku nasze przedszkole bierze udział w programie edukacyjnym pt. ,,Dzieciaki Mleczaki". W tym roku szkolnym do programu dołączyły również najmłodsze przedszkolaki. W piątek 14.05.21 r. odbyło się pierwsze zajęcie pt.,,Skąd bierze się mleko?". Maluszki poznały proces powstawania mleka oraz jaką drogę pokonuje mleko z gospodarstwa wiejskiego do sklepu. Dzieci zapoznały się również z różnego rodzaju produktami mlecznymi i dowiedziały się, że do ich powstania niezbędne są specjalne bakterie. Wspólnie degustowały poznane produkty, a nawet próbowały swoich sił podczas dojenia ,,Krówki Łaciatki". Na zakończenie trzylatki pomogły Krówce Łaciatce dorysować brakujące łatki.
Galeria Zdjęć
Zuchy nie zapomniały- "Dzień Polskiej Niezapominajki"
Nasza przedszkolna gromada tego dnia również włączyła się w niezapominajkowe obchody. Pod okien pwd Anny Malec dzieci zgłębiły tradycje tego święta, nauczyły się wiersza o środowisku. Nie zabrakło też wspólnych pląsów i zabaw ruchowych- oczywiście z akcentem niebieskiego koloru. Zwieńczeniem działań dzieci było wykonanie pracy plastycznej pt. "Niezapominajki" z wykorzystaniem materiałów wtórnych, aby zwrócić uwagę małych zuchów na istotę recyklingu.
Galeria Zdjęć
"Cały świat jest w naszych rękach"
Pod tym hasłem najmłodsze przedszkolaki przystąpiły do przedszkolnego koła Ligi Ochrony Przyrody. Stąd pomysł na zaprezentowanie krótkiego programu artystycznego o tematyce ekologicznej. Trzylatki recytowały wierszyki, śpiewały piosenki oraz zatańczyły, dając pokaz swoich umiejętności. Ważnym momentem uroczystości było nawiązanie połączenia z p. Barbarą Woźnicką Prezesem Sierpeckiego Koła Ligi Ochrony Przyrody, która serdecznie powitała nowych członków ligi i w kilku ciepłych słowach pogratulowała dzieciom występu. Ogłosiła również wyniki konkursu pt. ,,Przyroda twój przyjaciel", w którym w kategorii 3-4 latki III miejsce zajęła Kornelia J., II miejsce zajął Szymon G. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor złożyła gratulacje przedszkolakom, a wychowawczyni wręczyła legitymacje członkowskie.
Galeria Zdjęć
Laureatka konkursu plastycznego
Serdecznie gratulujemy Antoninie Stańczyk z grupy 3 Latków za zdobycie I nagrody w Konkursie Plastycznym dla przedszkoli pt. ,,Wielkanoc Oczami Dziecka", którego organizatorem był Dom Kultury KOLOROWA w Warszawie.
Galeria Zdjęć
Zajęcia o pszczołach
W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia edukacyjne pt.,, Pszczółka Maja -to nie tylko postać z bajki''. Pani Kasia opowiedziała dzieciom o niezwykle interesującym życiu i pracy bardzo pożytecznych owadów jakimi są pszczoły. Pokazała przedszkolakom kombinezon ochronny oraz różne narzędzia niezbędne w pracy pszczelarza. Nasi wychowankowie poznali cały proces powstawania miodu, zapoznały się z nazwami mieszkańców rodziny pszczelej i ich rolą w ulu. Zajęcie te miało na celu w atrakcyjny sposób ukazać znaczenie tych cennych owadów w naszym życiu. Na koniec zajęć dzieci miały możliwość spróbowania miodu.
Galeria Zdjęć
II miejsce w konkursie plastycznym
Miło nam poinformować, iż Natalka W. z grupy 5 latkòw zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. "Bajkowa Kraina"- adresowanym dla dzieci w wieku 5-6 lat. Serdecznie gratulujemy!
Galeria Zdjęć
Konkurs recytatorski "Wiosna, ach to Ty"
Mimo, że nie dawno wróciliśmy do przedszkola, nasi zdolni artyści wzięli udział w kolejnym konkursie recytatorskim online pt. " Wiosna, ach to Ty"- organizowanym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną. Celem konkursu było rozbudzanie zamiłowań recytatorskich, doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich oraz promowanie talentów recytatorskich. A tym czasem czekamy na wyniki.
Galeria Zdjęć
Nauczanie "zdalne"
Drodzy Rodzice, dziękujemy za zaangażowanie jakie włożyliście w zdalną edukcję Waszych dzieci. Doceniamy Wasze wsparcie i poświęcony czas. Poniżej zamieszczamy efekty pracy naszych wychowanków- zapraszamy na fotorelację.
Galeria Zdjęć
Strona 2 z 82 < 1 2 3 4 5 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Miejskie Przedszkole Nr 4 w Sierpcu © 2007-2017 wszystkie prawa zastrzeżone