Strona Główna Luty 26 2024 22:27:06
Nawigacja
Strona Główna
O nas
Nasz Patron
Nasze Przedszkole
Nasi Przyjaciele i Sponsorzy
Galeria Foto
Pliki do pobrania
RODO
Polityka cookies
Polityka prywatności
Kontakt
Biuletyn Informacji Publicznej
BIPCo musisz wiedzieć o koronawirusie?


Objawy


Informacja


Wytyczne przeciwpandemiczne GIS


Jubileusz Przedszkola
Jubileusz PrzedszkolaCytrynowa lemoniada
Grupa 6 latkòw postanowiła przygotować pyszną lemoniadę. Dzieci dowiedziały się wielu cennych informacji na temat cytryny, a także z pomocą nauczyciela odczytały recepturę tego pysznego napoju. Zadowoleni uczestnicy zabawy wypili własnoręcznie przygotowaną lemoniadę, po zajęciach gimnastycznych, która ugasiła pragnienie małych kucharzy.
Galeria Zdjęć
Konkurs plastyczny
Hania T. z grupy 6 - latków zajęła III miejsce w konkursie plastycznym pt. "Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa z Duszą", którego organizatorem było Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu. Serdecznie gratulujemy Hani i życzymy dalszych sukcesów i osiągnięć w twórczości artystycznej.
Galeria Zdjęć
Jasełka
Grudzień to okres świątecznych przygotowań, zakupów, strojenia choinek. W tym okresie staramy się naszym przedszkolakom przekazać jak najwięcej tradycji i obrzędów związanych z obchodami Świąt Bożego Narodzenia. Taka wiedza bowiem pozostaje w pamięci na całe życie. Każdego roku staraliśmy się wprowadzać nasza społeczność przedszkolną w klimat świąt- występami jasełkowymi. Ten rok jest jednak wyjątkowy, ze względu panującej pandemii nie mogliśmy zaprosić do przedszkola gości. By jednak tradycji stało się zadość każda grupa przygotowała krótki program artystyczny, by drogą "online" zaprezentować go rodzicom. Występy "na żywo" podziwiał przybyły do przedszkola Święty Mikołaj w towarzystwie Pani dyrektor. Oczywiście były również prezenty przyniesione dla dzieci przez Mikołaja. To był niezwykle radosny przedświąteczny czas.
Galeria Zdjęć
Wielka wygrana!
Wspaniałe młode talenty z grup 4, 5 i 6- latków wyśpiewały sobie wygraną w konkursie piosenki zorganizowanym przez Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu "Wesołe Nutki z Przedszkola". Grupa 4 latków zajęła II miejsce w pierwszej kategorii. Grupa 5 latków zajęła III miejsce w drugiej kategorii. Grupa 6 latków zajęła I miejsce w trzeciej kategorii. Jesteśmy dumni z naszych przedszkolaków! Serdecznie gratulujemy!!
Galeria Zdjęć
Kodowanie na dywanie
W naszym przedszkolu w każdej grupie wiekowej odbyły się zajęcia dydaktyczne z kodowania i programowania. Przedszkolaki zamieniły się w pomocników Świętego Mikołaja. Ich zadaniem było posegregowanie prezentów do odpowiednich worków za pomocą komputera, oraz pomoc w dostarczeniu upominków przy użyciu robota Bee- bot. Tego typu zajęcia dają możliwość zaznajomienia się z odczytywaniem i rozpoznawaniem symboli, doskonalą umiejętność określania kierunków oraz rozwijają logiczne myślenie
Galeria Zdjęć
Betlejemskie światełko pokoju
Betlejemskie światełko pokoju jak co roku za sprawą harcerzy wędruje po miastach i wioskach całego świata. 14 grudnia zuchy z leśnej gromady przekazały światełko na ręce pani dyrektor Marzanny Kupniewskiej . Światełko od zawsze jest symbolem ciepła, miłości pokoju i radości. Zuchy przekazały je z myślą, że te wszystkie uczucia zagoszczą w naszych sercach, domach i w przedszkolu.
Galeria Zdjęć
Turniejada Mikołajkowa
14 grudnia 2020 Zuchy z Gromady Leśnej wzięły udział w Turniejadzie Mikołajkowej, która odbyła się w naszym przedszkolu w formie "on line". Dzieci brały udział w konkurencjach i wykonywały zadania, były pląsy, doświadczenia jak i fajna zabawa. Na koniec przedszkolaki zostały obdarowane słodką niespodzianka.
Galeria Zdjęć
Świąteczny koncert muzyczny
Nasze przedszkolaki wzięły udział w bożonarodzeniowym koncercie muzycznym. Gościliśmy Natalię - absolwentkę Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Sierpcu, która zagrała i zaśpiewała kolędy. Dzieci miały okazję również zobaczyć i posłuchać takich instrumentów muzycznych jak akordeon i gitara.
Galeria Zdjęć
Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników
W naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. Najpierw maluszki odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kuchareczek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Po chwili oczekiwania przedszkolaki sprawnie ozdobiły gotowe pierniczki, a na koniec zjadły je ze smakiem.
Galeria Zdjęć
Mikołajki
Jak co roku nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Święty Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.
Galeria Zdjęć
Wykonujemy świąteczne zadania!
Grudzień to wyjątkowy miesiąc radości i oczekiwania na nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Aby umilić dzieciom ten czas, w sali 5- latków pojawił się kalendarz adwentowy. Jego zadaniem jest wprowadzić przedszkolaki w klimat świąt, nauczyć odliczania, inspirować do twórczych działań oraz dobrych uczynków na rzecz innych. Pierwsze zadanie- taniec dla Mikołaja wykonały wzorowo!
Galeria Zdjęć
Strona 4 z 82 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Miejskie Przedszkole Nr 4 w Sierpcu © 2007-2017 wszystkie prawa zastrzeżone