Strona Główna Kwiecień 17 2021 04:32:01
Nawigacja
Strona Główna
O nas
Nasz Patron
Nasze Przedszkole
Nasi Przyjaciele i Sponsorzy
Galeria Foto
Pliki do pobrania
RODO
Polityka cookies
Polityka prywatności
Kontakt
Biuletyn Informacji Publicznej
BIPCo musisz wiedzieć o koronawirusie?


Objawy


Informacja


Wytyczne przeciwpandemiczne GIS


Jubileusz Przedszkola
Jubileusz PrzedszkolaDzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej obchodzony 14 października to święto wszystkich tych, którzy oddają całe swoje serce, aby dzieciom w przedszkolu byli naprawdę dobrze. Udekorowana sala, zaproszeni goście- władza naszego miasta i krótki program artystyczny w wykonaniu naszych przedszkolaków, życzenia, laurki- to wszystko złożyło się w jedną całość mającą na celu uczczenie ciężkiej pracy wszystkich pracowników naszego przedszkola.
Galeria Zdjęć
Spotkanie z policjantem
Dnia 2 października w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu . Pan policjant przybliżył dzieciom zasady bezpieczeństwa w domu, w przedszkolu oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Wyjaśnił jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na pamiątkę spotkania wszyscy przedszkolacy otrzymali elementy odblaskowe. Uzyskana wiedza na pewno naszym przedszkolakom się przyda.
Jesteśmy bezpieczni na drodze
Październik jest miesiącem, w którym dzieci z naszego przedszkola poznają zasady ruchu drogowego. W związku z tym, wszystkie przedszkolaki wybrały się wraz z paniami na wycieczkę na pobliskie skrzyżowania. Celem wycieczki było obserwowanie ruchu drogowego, znaków oraz poruszających się pojazdów. Każdy przedszkolak wie, jak bezpiecznie po drodze poruszać się.
Galeria Zdjęć
Dzień Chłopaka
Dnia 30 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji w dniu „Święta Chłopców”- dziewczynki przygotowały niespodzianki dla swoich kolegów- były to drobne upominki, dyskoteka i oczywiście mnóstwo życzeń, by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.
Galeria Zdjęć
Pieczemy babeczki
W naszym przedszkolu w grupie 3-latków odbyło się wielkie pieczenie babeczek z owocami. Na początku zajęć dzieci rozpoznawały i nazywały przygotowane produkty, omawiały przybory wykorzystane w przygotowaniu ciasta, aż w końcu zabrały się za robienie babeczek. Zapach piekących się babeczek wypełnił całe przedszkole. Maluszki świetnie się bawiły i z przyjemnością próbowały swoich wypieków.
Galeria Zdjęć
Pyszna i zdrowa sałatka owocowa
Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci z grupy 4- latków postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy z chęcią zabrał się do pracy. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i … degustacji. Sałatka smakowała wyśmienicie.
Galeria Zdjęć
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Galeria Zdjęć
Międzynarodowy Dzień Kropki
Dnia 15 września w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia ubrania naszych Przedszkolaków wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Uważnie wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności – talent. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne z kropką w roli głównej. Bawiliśmy się też przy piosence o kropce i kolorowych kulkach. Tego dnia było kolorowo i radośnie.
Informacja dla rodziców
Galeria Zdjęć
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 w Miejskim Przedszkolu Nr 4 im. Czerwonego Kapturka w Sierpcu
W tygodniu poprzedzającym oficjalne zakończenie roku szkolnego 2019/2020 odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste pożegnanie 6-latków kończących pierwszy etap edukacji oraz zakończenie roku szkolnego dla pozostałych przedszkolaków.
Tym razem, w przeciwieństwie do lat poprzednich uroczystości odbyły się w ogrodzie przedszkolnym, indywidualnie dla każdej grupy z zachowaniem środków ostrożności dotyczących pandemii Covid-19. W kameralnej atmosferze, po raz ostatni dzieci z grupy 6-latków zatańczyły polski taniec narodowy ,,Polonez” prezentując swoje umiejętności taneczne. Pani Dyrektor Marzanna Kupniewska pogratulowała wszystkim starszakom uzyskania promocji do klasy pierwszej, podziękowała zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom za wkład i wytrwałość w realizacji zdalnego nauczania w domu. W ramach niespodzianki, rodzice starszaków przygotowali dla dzieci lodowy poczęstunek, który wywołał szerokie uśmiechy na twarzach dzieci.
Pani Dyrektor oraz wszystkie nauczycielki ciepło pożegnały swoich wychowanków ze wszystkich grup oraz życzyły im ciekawych i pełnych pozytywnych wrażeń wakacji. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom z książką, zabawkę oraz słodkie upominki. Nie obyło się również bez pamiątkowych zdjęć.

Galeria Zdjęć
Wiosennie i kolorowo wokoło naszego przedszkola
Wiosna na dobre zawitała do przedszkola, a wraz z nią w naszym ogrodzie pojawiły się bajkowe postacie. Mimo nadal obowiązujących restrykcji jesteśmy pełni nadziei, że po wakacjach spotkamy się znowu w pełnym składzie, by wesoło bawić się i uczyć. Tymczasem pozdrawiamy wszystkich naszych przedszkolaków i gorąco zapraszamy na nasze strony internetowe do edukacji online.
Galeria Zdjęć
Strona 4 z 80 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Miejskie Przedszkole Nr 4 w Sierpcu © 2007-2017 wszystkie prawa zastrzeżone