Strona Główna Luty 26 2024 20:45:51
Nawigacja
Strona Główna
O nas
Nasz Patron
Nasze Przedszkole
Nasi Przyjaciele i Sponsorzy
Galeria Foto
Pliki do pobrania
RODO
Polityka cookies
Polityka prywatności
Kontakt
Biuletyn Informacji Publicznej
BIPCo musisz wiedzieć o koronawirusie?


Objawy


Informacja


Wytyczne przeciwpandemiczne GIS


Jubileusz Przedszkola
Jubileusz Przedszkola"Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno! Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!”
W dniu 22 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Przedszkolaki uroczyście powitały nową porę roku Wiosnę, zaś pożegnały Zimę. Barwnym korowodem wspólnie z Marzanną, kwiatami, bębenkami i grzechotkami, przemaszerowały na Sierpeckie Jeziórka. Barwnym pochodem z gaikami wróciliśmy do naszych kolorowych, wiosennych sal. W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku. Dzieci w tym dniu poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.
Galeria Zdjęć
VIII Edycja Konkursu Recytatorskiego "Kubuś Puchatek online"
Nasze przedszkolaki po raz kolejny wzięły udział w VIII już edycji konkursu recytatorskiego organizowanego przez Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu pt. "Kubuś Puchatek online", którego celem było: upowszechnianie poezji, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci. Jury zdecydowało się przyznać III miejsce Anicie K z grupy 4 latków oraz wyróżnienie Hani T z grupy 6 latków. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!
Galeria Zdjęć
Zabawy sensoryczne
W grupie 6 latków niesamowitą zabawę i frajdę zapewniła dzieciom własnoręcznie stworzona ciecz nienewtonowska. Cóż to takiego? To masa o zaskakujących właściwościach- z jednej strony ciecz jest lejąca, a z drugiej zgnieciona lub uderzona jest naprawdę twarda. Zabawa ta zapewniła przedszkolakom bardzo dużo doznań sensorycznych, a także poznawczych. A najważniejsze, że na buziach wszystkich małych naukowców gościł uśmiech i zadowolenie.
Galeria Zdjęć
Poznajemy zawody
W ramach tematyki „Kim będę, gdy dorosnę?” przedszkolaki poznają ciekawe zawody. Tym razem odwiedziła nas KRAWCOWA która zaciekawiła wszystkie dzieci. Nasza sala zamieniła się w mini pracownię krawiecką, a pani Ania w prawdziwą krawcową, która wyczarowała z tkaniny piękną poduszkę do kącika lalek. Efekty tej pracy zostały utrwalone na zdjęciach – zapraszamy do galerii.
Galeria Zdjęć
Dzień Kobiet
8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku. Swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni.
Galeria Zdjęć
Ptasie przysmaki
Maluszki już dobrze znają niektóre ptaszki i wiedzą, że zimą jest im potrzebna pomoc przedszkolaków. Dlatego też na zajęciach technicznych wspólnie wykonaliśmy prezent dla ptaków zamieszkujących w pobliżu przedszkola-słoiki ze szklanych słoików oraz drewnianych łyżek. Następnie dzieci przygotowały ptasi przysmak ziaren zbóż, pestek dyni i słonecznika oraz płatków owsianych.
Galeria Zdjęć
Zimowe szaleństwo
Korzystając z uroków zimy, 5 latki bawiły się na pokrytym śniegiem boisku przedszkolnym. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu zjeżdżając z górki na jabłuszkach.
Galeria Zdjęć
"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek…”
W naszym przedszkolu pieczenie to już tradycja. Dzieci uwielbiają bawić się w małych kucharzy. Grupa 4 latków na tłusty czwartek upiekła pyszne słodkie babeczki. Pieczenie i własnoręczne dekorowanie przygotowanych smakołyków sprawiło dzieciom wiele radości, zabawy i uśmiechu. Grupa 6 latków, aby uczcić to słodkie święto wykonała przestrzennego pączka, który do złudzenia przypominał prawdziwą słodkość. Dzieci były zachwycone swoimi wyrobami! Na twarzach wszystkich cukierników malowało się zadowolenie.
Galeria Zdjęć
Bal karnawałowy
Bal to dla przedszkolaków niezwykły czas, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W czwartek 4 lutego w naszym przedszkolu już od rana było bardzo wesoło, a wszystko to za sprawą atmosfery związanej z Balem Karnawałowym. Sale wyglądały bajecznie i kolorowo, przystrojone serpentynami i balonami. Przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały wymyślne stroje. Niezliczone księżniczki, czarownice, policjanci, wróżki, biedronki, motylki, kotki, piraci, a także inne postacie z kreskówek zagościły na kilka godzin do naszego przedszkola. Dzieci z ochotą uczestniczyły w tańcach i zabawach prowadzonych przez wychowawców. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom.
Galeria Zdjęć
Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka to dzień szczególny – radosny dla wnucząt małych i dużych. Z powodu koronawirusa pierwszy raz w historii babcie i dziadkowie nie przybyli na uroczystość z okazji tego Ważnego święta.. Przedszkolaki przygotowały specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. W tej wyjątkowej sytuacji dzieci prezentowały swoje zdolności artystyczne w formie on-line, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.
Galeria Zdjęć
Tańczymy dla WOŚP!
Kolejny raz nasze przedszkole wzięło udział w 29 finale WOŚP. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych prezentowały swoje umiejętności taneczne z ogromnym zaangażowaniem. Uczymy przedszkolaki od najmłodszych lat odpowiedzialności, wrażliwości oraz umiejętności dzielenia się z innymi. Cieszymy się , ze poprzez występ artystyczny mogliśmy wesprzeć WOŚP.
Galeria Zdjęć
Strona 3 z 82 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Miejskie Przedszkole Nr 4 w Sierpcu © 2007-2017 wszystkie prawa zastrzeżone