Strona Główna Luty 26 2024 22:28:45
Nawigacja
Strona Główna
O nas
Nasz Patron
Nasze Przedszkole
Nasi Przyjaciele i Sponsorzy
Galeria Foto
Pliki do pobrania
RODO
Polityka cookies
Polityka prywatności
Kontakt
Biuletyn Informacji Publicznej
BIPCo musisz wiedzieć o koronawirusie?


Objawy


Informacja


Wytyczne przeciwpandemiczne GIS


Jubileusz Przedszkola
Jubileusz PrzedszkolaZakończenie roku przedszkolnego 2020/2021 w grupie starszaków
24.06.2021 roku grupa 6 latków zakończyła swój pierwszy etap edukacji- czas beztroski, bo takim niewątpliwie można nazwać czas spędzony w murach przedszkola. Dzieci pożegnały się z przedszkolem bardzo elegancko- był polonez, walc, wiersze i piosenki. Wzruszenia nie kryli rodzice i kadra placówki naszego przedszkola. Ze swojej strony raz jeszcze życzymy naszym absolwentom wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych. Bądźcie dumą dla swoich rodziców i przykładem dla innych. Powodzenia!
Galeria Zdjęć
Zakończenie roku przedszkolnego 2020/2021
"Chociaż słońce jasno świeci, trochę smutne są dziś dzieci. Bo koniec roku, przedszkola mija czas, teraz wakacje czekają nas!" - zapraszamy na fotorelację z uroczystości zakończenia roku przedszkolnego w grupach 3, 4 i 5- latków.
Galeria Zdjęć
Wycieczka na Komendę Powiatowej Policji w Sierpcu
23.06.2021 roku przedszkolaki z grupy 6 latków udały się na przedwakacyjną wizytę na Komendę Powiatowej Policji w Sierpcu. Swoją wizytę rozpoczeliśmy od wizyty na stanowisku kierowania, gdzie zapoznaliśmy się z pracą dyżurnego. Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca policjanta, obejrzały jego umundurowanie i wyposażenie. Prawdziwą frajdą była możliwość zobaczenia z bliska policyjnego motocykla oraz radiowozu. Przedszkolaki mogły nawet przymierzyć się do tych pojazdów! Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały po odblasku,a Pan policjant przypomniał nam o bezpiecznych zachowaniach podczas zbliżających się wakacji. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta na ,,Podwórku Nivea", gdzie 6 latki mogły wesoło pobawić się korzystając z nowych dla nich sprzętów jordanowskich. Po wesołych zabawach napiliśmy się wody i ruszyliśmy w drogę powrotną na obiad do naszego przedszkola.
Galeria Zdjęć
Wycieczka na dworzec PKP
W poszczególnych dniach, dzieci z grup 3, 4 i 5- latków wybrały się na wycieczkę na dworzec PKP. Przedszkolaki poznały specyfikę zawodu maszynisty oraz dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat zasad bezpieczeństwa i ruchu pociągów. Główną atrakcją była przejażdżka szynobusem.
Galeria Zdjęć
Laureaci konkursów plastycznych
Nasze przedszkolaki zajmują czołowe miejsca w konkursach plastycznych. Miło nam poinformować, iż Hania T. z grupy 6- latków zajęła III miejsce oraz Kuba W. z grupy 4 -latkòw- wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Wiosna ach to Ty" organizowanym przez PBP w Sierpcu. Natomiast Tosia K. z grupy 5- latków oraz Oskar K. z grupy 6 latków zajęli II miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. „Bohater mojej ulubionej bajki”. W Międzyszkolnym Konkursie Małych Form Plastycznych pt."Małe jest piekne" również nasze przedszkole zostało docenione. Uwagę jury zwróciła praca Mai, która otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy wszystkim przedszkolakom!
Galeria Zdjęć
Zajęcie kulinarne
Ciasto truskawkowe w wykonaniu dzieci z grupy 3 -latków.
Galeria Zdjęć
Udział w zajęciu ekologicznym
"Skąd się biorą produkty ekologiczne?"- pod takim hasłem odbyły się piątkowe zajęcia w grupie 5 i 6 latków, w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla przedszkoli. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną na temat odżywiania, poznały zasadę piramidy zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Na koniec zajęć 5 latki przygotowały pyszny koktajl owocowy, a 6 latki zdrowe szaszłyki i mus owocowy.
Galeria Zdjęć
"Każdy przedszkolak dobrze wie, jak śmieci segreguje się!"
W dniu 10.VI.2021r. w grupie 5-latków i 6- latków odbyły się zajęcia ekologiczne w ramach projektu "Rozwiązania Ecosmart z zakresu zarządzania miastem". Przedszkolaki dowiedziały się jak poprawnie segregować odpady oraz oszczędzać energię elektryczną. Na koniec spotkania dzieci obdarowane zostały upominkami.
Galeria Zdjęć
Wizyta w Bibliotece
Nie do przeceniania jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka odgrywa kontakt z książką. Rozumiejąc to i doceniając-nasze przedszkole włączyło się do akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom". Po śniadaniu udaliśmy się do Miejskiej Biblioteki w Sierpcu, gdzie czekali nas wyjątkowi goście- przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji w Sierpcu. Panowie policjanci odczytali nam dwa utwory o dzielnym policjancie i zdradzili sekrety swojej ciekawej pracy. Na koniec przedszkolaki otrzymały podarunki w postaci zakładek do książek i odblasków , które zapewnią im bezpieczne przemieszczanie się w nadchodzące wakacje
Galeria Zdjęć
Obchody Dnia Dziecka
„Uśmiech dziecka największym skarbem…” – w Przedszkolu u „ Czerwonego Kapturka”- wszyscy o tym pamiętamy i dla dzieci mnóstwo atrakcji mamy. Obchody Dnia Dziecka rozpoczęły się już w poniedziałek wyjściem do kina „Jutrzenka" na seans filmowy pt. „Krudowie 2" Następnego dnia również świętowaliśmy ten magiczny dzień- dzięki sprzyjającej pogodzie mogliśmy zorganizować go na placu przedszkolnym . Dzieci z uśmiechami na buziach uczestniczyły w zabawach ruchowych oraz tanecznych. Po wspólnych pląsach i tańcach, przyszedł czas na swobodne zabawy na terenie ogrodu, gdzie dla dzieci przygotowane zostały różnobarwne tunele, siatkowe kosze, motorki i inne atrakcje, rozstawione na trawie. Każde dziecko, wedle swojego uznania i zainteresowania, mogło skorzystać z tego, co mu się spodobało. Dla chętnych przedszkolaków zorganizowano stanowisko "mistrza skakanki", rysowanie kredą, zabawy z chustami animacyjnymi, a także puszczanie baniek mydlanych - tych ogromnych i maleńkich, które wznosząc się w górę pod niebo, powodowały prawdziwy zachwyt i radość dzieci. Na zakończenie tego wesołego i pełnego wrażeń dnia, każdy przedszkolak zabrał do domu paczkę słodkości.
Galeria Zdjęć
Uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty
"Za wczoraj, za dziś... Z każdym serca uderzeniem i z każdym z niego płynącym życzeniem, za wszystkie dla mnie trudy i starania składam dzisiaj podziękowania!"- zapraszamy na foto relację z uroczystości wszystkich grup wiekowych z okazji Dnia Mamy i Taty!
Galeria Zdjęć
Strona 1 z 82 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Miejskie Przedszkole Nr 4 w Sierpcu © 2007-2017 wszystkie prawa zastrzeżone